W środę 11 grudnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na jednodniową wycieczkę do Berlina. W wycieczce wzięło udział 44 uczniów z klas VII i VIII, nad którymi opiekę sprawowało 4 nauczycieli. Celem wycieczki było zapoznanie się z historią i kulturą Niemiec oraz kontakt z żywym językiem. Zwiedzanie miasta zaczęliśmy od pomnika ofiar Holocaustu, Bramy Brandenburskiej oraz Reichstagu. Następnie poszliśmy na Bebelsplatz, na którym spalono 25 tys. książek niezgodnych z ideologią faszystowską oraz na Wyspę Muzeów. Potem udaliśmy się do wytwórni czekolady Ritter Sport i Muzeum Historii Naturalnej. Ok. 16.00 dotarliśmy na jarmark bożonarodzeniowy, tam skosztowaliśmy rozmaitych słodyczy, pieczonych kasztanów i kiełbasek oraz zakupiliśmy świąteczne prezenty. O godzinie 17:30 zmęczeni, lecz pełni wrażeń opuściliśmy Berlin. O godz. 20:00, bogatsi o nowe wiadomości i doświadczenia, szczęśliwie dotarliśmy do Polic.

Zapraszamy do galerii.