XV Polickie Dni Olimpijczyka

W dniach 7-8 czerwca 2013r. odbyły się XV Polickie Dni Olimpijczyka.

Obchody rozpoczęto tradycyjnie Apelem Olimpijskim, w którym uczestniczył m.in. najlepszy sportowiec naszej szkoły Artur Wiktorowicz.
Po apelu uczniowie klas V rywalizowali ze sobą w Trójboju LA na stadionie OSIR-u przy ul. Piaskowej.
Wśród dziewcząt pierwsze trzy miejsca zajęły uczennice naszej szkoły. Największą liczbę punktów zdobyła Kasia Przybysz, druga była Wiktoria Wojcieszko, trzecia Gabrysia Korobejko. Wśród chłopców 1 m-sce zdobył Adrian Zyblewski, trzecie Adam Korobejko. W/w uczniowie będą reprezentować nasz powiat w tej konkurencji na szczeblu wojewódzkim.
W ramach Dni Olimpijczyka uczestnicy nie tylko rywalizowali ze sobą w zawodach sportowych, ale mogli również sprawdzić swoją wiedzę z zakresu historii sportu, minionych olimpiad, znanych sportowców i dyscyplin sportowych. W konkursie wiedzy olimpijskiej naszą szkołę reprezentowały Kinga Nosek i Ela Mazurek, które zajęły II miejsce. Indywidualnie Ela zajęła III miejsce. Po południu sportowcy ze wszystkich szkół spotkali się ponownie na stadionie OSIR-u, gdzie odbył się bieg  „Trójki” podzielony na kategorie wiekowe.  W klasyfikacji generalnej nasza szkoła zajęła I miejsce.

W sobotę rozegrano Turniej piłki siatkowej w Gimnazjum Nr 3. Nasza szkoła wystawiła 4 zespoły. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy:
I miejsce –  Patrycja Dołęga, Karolina Michalska , Klaudia Kuczyńska;
II miejsce –Ola Kotarska, Weronika Kużmińska, Patrycja Filipowicz;
III miejsce – Basia Brodowska, Weronika Wiktorowicz, Wiktoria Sielicka.

Również w sobotę odbył się  turniej piłki nożnej. Nasi piłkarze zajęli II miejsce.

Gratulujemy wszystkim sportowcom.

Zapraszamy do galerii.