„Cudownych rodziców mam”-ciekawe lekcje w 2b

Zapraszamy do przeczytania relacji z  lekcji  przeprowadzonych przez rodziców  uczniów z klasy 2b.
Pani Popiałkiewicz Zofia z zawodu rehabilitantka , przychodzi do nas co środę i prowadzi zajęcia ruchowe, metodą Weroniki Sherborne. Genialność tej metody polega na prostocie i naturalności . Dzieci podczas ćwiczeń uzyskują świadomość własnego ciała i przestrzeni. Zajęcia są przyjemne i dają możliwość przeżywania radości z aktywności ruchowej, kontaktu z innymi ludźmi, satysfakcji z pokonywania własnych trudności i lęków, z poczucia większej sprawności fizycznej. Z niecierpliwością czekamy na następną środę. Resztę widać na relacji fotograficznej.

Inną wspaniałą lekcję mieliśmy 8.05.2014. Przeprowadził ją Pan Przemysław Przygoda-tata Łukasza, który hobbystycznie zajmuje się pszczelarstwem. Zajęcia były podsumowaniem tygodniowego cyklu zajęć o”Łące wiosną”.

Początkowa prezentacja dostarczyła wiedzy na temat składu rodziny pszczelej. Pan Przemek  wyjaśnił jaką rolę w tej społeczności odgrywają wszyscy jej członkowie. Następnie pokazał jak z powstaje miód. Mogliśmy na tej lekcji ubrać się w strój przeznaczony dla pszczelarza, zobaczyć i dotknąć prawdziwy ul.
Rozbieraliśmy zresztą go na fragmenty. No i na samym końcu nastąpiła degustacja. Na smakowitej bułeczce własnego wypieku, posmarowanej smakowitym masłem, własnej roboty ,leżał smakowity miodek z własnej pasieki. Mniam! Jak bardzo smakowało i ciekawiło dzieci można obejrzeć na zdjęciach. Dziękujemy „Cudownym Rodzicom”

Zapraszamy do galerii.