„Matematyka w obiektywie” – konkurs fotograficzny

Czy można sfotografować matematykę? Jak się okazuje – TAK i to sfotografować pięknie i efektownie.

Zapraszamy do udziału w V edycji konkursu fotograficznego „Matematyka w obiektywie”.

Tematyka: Matematyka w przyrodzie martwej i ożywionej, geografii, architekturze, sztuce.Konkurs jest skierowany do osób, które potrafią spojrzeć na Królową Nauk oczyma wyobraźni i uwiecznić swoje myśli na fotografii. Każdy Uczestnik może zgłosić do Konkursu nie więcej niż 6 zdjęć. Zgłoszenie do Konkursu polega na wypełnieniu elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem:  www.mwo.usz.edu.pl (pliki, dane osobowe, nazwy fotografii i ich matematyczne opisy). Przy obróbce zdjęć konkursowych dopuszcza się zastosowanie korekty tonacji, kontrastu, konwersje do czerni-bieli, kadrowanie oraz drobny retusz. W Konkursie mogą brać udział wyłącznie te prace, które nie były nigdzie publikowane, ani nie brały udziału w żadnym konkursie. Termin zgłoszenia do Konkursu – wypełnienia formularza wraz z przekazaniem  plików upływa 15 października bieżącego roku.

Nowością bieżącej edycji, trwającej do 15 października 2014, jest zwolnienie uczestników z ponoszenia jakichkolwiek kosztów, gdyż wysyłkę odbitek zastąpiono zgłoszeniami za pośrednictwem strony: www.mwo.usz.edu.pl .

Tegoroczna pula nagród jest imponująca – m.in. nagrody główne (w obu grupach wiekowych) to 2000zł brutto, nowoczesne smartfony i tablety. Nagrodą, której nie można kupić i która sprawia najwięcej satysfakcji są wystawy i publikacje książkowe zawierające prace laureatów i osób wyróżnionych.

Więcej informacji o Konkursie , podpisane zdjęcia  ( pliki, dane osobowe, nazwy fotografii i ich matematyczne opisy) dostarczamy  na pendrivach, płytach CD/DVD do pani pedagog Katarzyny Brzezińskiej lub pana Grzegorza Kowalczyka do 30 września 2014 r.