Rajd „Policki Dzień bez Samochodu”

W sobotę 20 września 2014 r. spora grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Medyny i Katarzyny Kwiatkowskiej wzięła udział w rajdzie „Policki Dzień bez Samochodu”. Najpierw transportem miejskim przejechaliśmy do Trzeszczyna na spotkanie z policjantami z Polickiej „drogówki”.

Policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, omówili skuteczność działania odblaskowych znaczków i konieczność ich noszenia, rozdali uczestnikom rajdu opaski odblaskowe i kilka koszulek.
Grupa turystyczno -krajoznawcza pod przewodnictwem Pani Przewodnik Anety Mańke ruszyła żółtym szlakiem na wędrówkę. Po drodze podziwialiśmy korale rosy na rozłożonych wśród drzew pajęczynach, malownicze trujące grzyby, wrzosy, mrowiska, szkółki leśne.
Na mecie czekały na nas konkursy wiedzy o ruchu drogowym, sprawnościowe i wiele ciekawych nagród dla zwycięzców. Nie zabrakło też małej słodkiej niespodzianki.

Rajd był świetnie przygotowany, pogoda dopisała, humory także. Niektórzy z piechurów otrzymali odznaki za mężne wędrowanie (przejście 30km), a wszyscy sympatycy SKKT wpisy i pieczęcie do książeczek rajdowych. Cieszy nas tak duże zaangażowanie uczniów i nauczycieli w propagowanie aktywności fizycznej i integrację międzyszkolną. Zapraszamy na kolejne rajdy. Zgłoszeniu u szkolnych opiekunów SKKT.
Zapraszamy do galerii.