Urodziny „Plastusiowej mamy.”

W czwartek, 11 września 2014r. świętowaliśmy120 urodziny „Plastusiowej mamy.” Tego dnia nasza klasa 1j została zaproszona do czytelni. Tam czekała już wystawa książek napisanych przez Marię Kownacką (14 tytułów). Pani G. Krupowies – bibliotekarka, przeczytała nam rozdział „Plastusiowego pamiętnika,” a potem pokazała i pióro i atrament, prawie takie jak z piórnika Tosi, a jakich my już nie używamy.

Dowiedzieliśmy się, że Maria Kownacka dwukrotnie otrzymała „Order uśmiechu” za swoją twórczość dla dzieci.

Na zakończenie spotkania obejrzeliśmy fragment filmu, gdzie Plastuś, „jak żywy,” szykował się do szkoły. Dziwne, że o przygodach Plastusia czytali jeszcze nasi dziadkowie i rodzice i wszyscy polubili tę sympatyczną figurkę. My też spróbujemy taką ulepić sobie!