Gryfikowe dzieciaki na start!

Gryfikowe Dzieciaki  już wystartowały i zaczęły poznawać Police i okolice. W sobotę 27 września 2014 roku wyruszyły na pieszy rajd Puszczą Wkrzańską nad Łarpię i na Smocze Wzgórze.

W ten sposób chcą przygotować się do V Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Policach GRYFIK, który odbędzie się wiosną 2015 roku. Na rajdzie poznały ciekawą legendę o kogutach i biegaczach, z którą wiąże się powstanie granic naszego miasta. Dowiedziały się też skąd pochodzi nazwa Puszczy Wkrzańskiej. W końcu zobaczyły Smocze Wzgórze i wysłuchały legendy o polickim smoku i powstaniu pierwszego grodu w Mścięcinie. Rajd odbył się w miłej atmosferze, bowiem dopisała pogoda i humory. Koniec pieszej wędrówki zakończył się piknikiem na leśnej polanie. Pod szkołę wszyscy wrócili zadowoleni. Zapraszamy do następnych wycieczek i rajdów oraz do obejrzenia zdjęć!