Jestem uczniem….

Jestem uczniem …– tak mówił każdy pierwszoklasista po piątkowej uroczystości.
3 października 2014 roku w hali sportowej naszej szkoły odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia.
Ubrani na galowo,w obecności dyrekcji , wychowawców , rodziców i dziadków  – uczniowie klas pierwszych – zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach. Po ślubowaniu, każdy reprezentant klasy został przez panią  dyrektor Ewę Rudnik pasowany na ucznia – nie mieczem, jak niegdyś rycerze, ale po szkolnemu – symbolicznym ołówkiem. Następnie wychowawcy klas dokonali pasowania swoich uczniów i wręczali im piękne dyplomy i upominki.Po uroczystości były również pamiątkowe zdjęcia każdej klasy. Pasowanie na Ucznia było wzruszającym momentem dla wszystkich – „małych i dużych”, a słowa piosenki głośno śpiewanej przez pierwszaków –  „Idę do szkoły, a ze mną przyjaciele, śpiewam wesoło, bo przygód czeka wiele” – niech będą zapowiedzią wspaniałej, radosnej przygody ze szkołą dla każdego ucznia w naszej „ÓSEMCE”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.