Jasełka

Tradycja Jasełek sięga do czasów średniowiecznych, a twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu. Ich treścią była historia narodzenia Jezusa w Betlejem.

By podtrzymać tradycję uczniowie naszej szkoły również przygotowali się do uroczystego obchodzenia tych świąt.  19 grudnia 2014 r. w szkole rozbrzmiewały kolędy. W tym roku Jasełka niosły konkretne przesłanie, abyśmy sami w nas samych i między nami szukali  Betlejem. Betlejem jest tam, gdzie znajdziemy miłość i porozumienie między ludźmi. Aktorzy zaprezentowali się wspaniale, a ich gra nagrodzona została gromkimi brawami. Niekiedy ze wzruszenia łza zakręciła się w oku, a serca widzów wypełniły się miłością i dumą.

Po występach wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami  rozeszli się do klas, gdzie tradycyjnie podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia.

W ramach współpracy szkoły z przedszkolem klasy 0b, 1i oraz 2 g zostały zaproszone na Jasełka do Przedszkola Publicznego nr 10 w Policach, gdzie grupa Słoneczek zaprezentowała piękne przedstawienie. Najmłodsi wprowadzili uczniów naszej szkoły w klimat świąt. Za wspaniałe spotkanie serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do galerii.

Wesołych Świąt!