Zostanę żołnierzem!

Tak pomyślało sobie 22 maja wielu uczniów klas pierwszych filii naszej szkoły. Dlaczego tego dnia? Odpowiedź jest prosta. Tego dnia bowiem dzieci odwiedziły żołnierzy w 12 Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie.
Wycieczka była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich uczestników. W sali pamięci oprowadzający żołnierz opowiedział historię jednostki . Dzieci obejrzały pamiątki: starą broń, medale, zdobyte przez żołnierzy i  puchary. Można było zobaczyć także zdjęcia tych żołnierzy, którzy zginęli w ostatnich latach, pełniąc służbę na zagranicznych misjach wojskowych. Największym przeżyciem były wnętrza różnych wojskowych pojazdów i możliwość dotknięcia wielu sprzętów. Żołnierze byli niezwykle mili i chętnie pozowali do wspólnych zdjęć. Zaprosili także dzieci na żołnierską herbatkę i słodkie rogaliki do wojskowej stołówki. Trudno się dziwić, że wiele dzieci marzy teraz, by zostać żołnierzem. Jednostka wojskowa była bowiem dla dzieci bardzo ciekawym miejscem.
Zapraszamy do galerii.