Konkurs Mitologiczny

Dwunastego czerwca br. odbył się tradycyjny Szkolny Konkurs Mitologiczny dla uczniów z piątych klas. Pierwszy etap, obejmujący wszystkich uczniów, polegał  na rozwiązaniu testu złożonego z 30. pytań. Wyłoniono w ten sposób dwuosobowe drużyny, które rywalizowały o laury olimpijskie. Finał konkursu odbył się w naszej hali sportowej w otoczeniu dekoracji nawiązującej do kultury antycznej, z udziałem wszystkich uczniów z klas piątych. Rywalizacja była zacięta, a uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą na temat mitów greckich i rzymskich. Pierwsze miejsce, z maksymalną ilością punktów zajęli przedstawiciele klas 5 a, b i c, drugie- V e i f, trzecie- V b i czwarte- 5 g. Finaliści otrzymali nektar i ambrozję oraz dyplomy.