22 września Dzień Bez Samochodu

„Dosyć mamy smrodu, niech żyje dzień bez samochodu!”- tak skandowali uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 8 podczas tegorocznych obchodów Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Inicjatywa miała na celu uświadomić dzieciom i dorosłym, że środowisko można chronić bez większych wyrzeczeń.
Uczniowie promowali inny sposób poruszania się niż samochód (hulajnoga, pieszo i pojazdy ekologiczne) poprzez pochód ulicą Piaskową. Dla dzieci zorganizowano pokaz rolkarski na skateparku , konkursy z wiedzy o rowerach i umiejętności jazdy na hulajnodze. Każda klasa przygotowała plakaty reklamujące „Stop dla samochodów”, które ozdobiły ogrodzenie szkoły. Niezwykłą pomysłowością wykazały się dzieci w czasie tworzenia pojazdów ekologicznych.
Mamy nadzieję, iż ten dzień będzie początkiem zmian postaw proekologicznych.