Konkurs -Spell It

Na koniec października klasy czwarte, tradycyjnie już, rywalizowały ze sobą o miano najlepszego znawcy angielskiego alfabetu. Po cierpliwych przygotowaniach w klasach, czteroosobowe grupy reprezentujące swoje klasy stanęły w szranki.

Ostatni piątek października upłynął im pod znakiem języka obcego. Od rana dzieci napisały dyktando, które pozwoliło wyłonić finałową trzynastkę. Poziom tegorocznego konkursu zapowiadał się wysoki już na wstępie, dlatego każda literkę trzeba było przejrzeć pod lupą i wybrać tych, którym poprawna angielszczyzna sprawia najmniej trudności.

Tak oto liczba trzynaście okazała się szczęśliwa dla niektórych i mogliśmy rozpocząć etap drugi, czyli literowanie. Dzieci dołożyły wszelkich starań, by zaprezentować swoje umiejętności. Zarazem pochwalić trzeba ich fair play. Nikt nikomu nie przeszkadzał, wszyscy przyjaźnie odnieśli się do siebie, a podczas trudnych zadań, zawodnicy mogli odpowiadać w ciszy tak idealnej, że nawet mucha nie odważyłaby się zabzyczeć.

Już po godzinie mogliśmy wspólnie cieszyć się osiągnięciami, a nawet podreperować nadwątlone przeżyciami nerwy czymś słodkim. Poniżej prezentujemy listę laureatów, gratulujemy najlepszym i zapraszamy do innych konkursów z języka angielskiego.

I.Lucas Pecio-Crook 4c
II. Adam Kałwa 4a