Z wizytą u boga mórz

Uczniowie klas piątych pracują w tym roku nad projektem mitologicznym i właśnie zakończył się pierwszy jego etap poświęcony greckiemu bogowi mórz – Posejdonowi.

Zadanie polagało na wykonaniu makiety pałacu Posejdona na podstawie mitu w wersji Jana Parandowskiego. Trójwymiarowe prace zostały ocenione według znanych uczniom kryteriów. Najbardziej pracowici i kreatywni okazali się uczniowie klasy VE i H, choć pozostałe prace również zrobiły na nas wrażenie. Przy okazji omawiania morskiego świata starożytnej Grecji uczniowie mogli się wykazać talentem literackim, tworząc listy Amfitryty do swojego męża Posejdona. Listy i makiety ozdabiają teraz korytarz przy pokoju nauczycielskim. Zaproszamy na wizytę w królestwie morza.

Obecnie uczniowie pracują nad drugim zadaniem. Polega ono na stworzeniu klasowego komiksu zatytułowanego „Dwanaście prac Heraklesa”. Czekamy z niecierpliwością na komiksowe wersje przygód tego najsłynniejszego greckiego herosa.

Zapraszamy do galerii.

Z mitologicznym pozdrowieniem