Kwietniki pod oknami klasy

Jesteśmy świeżo upieczonymi ogrodnikami z klasy 2k w filii. Na początku założyliśmy ogródek na parapecie w klasie. Dzieci posiały w doniczkach  nasiona różnych kwiatów. Były tam min. maciejki, astry, nagietki i bratki. Codziennie podlewały ziemię i z niecierpliwością obserwowały, czyja roślinka pierwsza wzejdzie. Przez dwa tygodnie kwiatki rosły w klasie pod czujnym okiem swoich małych opiekunów.  Kiedy urosły na tyle, że można było je przesadzić do gleby, postanowiliśmy z pomocą rodziców stworzyć klasowy ogródek. Tata Piotra przywiózł nam stare opony, które ustawiliśmy pod oknami naszej klasy. W czwartkowe popołudnie, razem z rodzicami i młodszym rodzeństwem pomalowaliśmy je w różne wzory. Było przy tym mnóstwo zabawy.  Potem opony wypełniliśmy ziemią i przesadziliśmy do niej młode sadzonki. Teraz czekamy, aż kwiatki zakwitną i staną się ozdobą naszego szkolnego podwórka. Przyjdźcie je obejrzeć.

Zapraszamy do galerii.