Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy

W dniach 22 – 24 kwietnia w Chojnie odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego.
Gminę Police reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach w składzie: Malwina Gawryszak – klasa 4b, Jakub Kalin i Igor Matuszewski z klasy 5b. Opiekunem drużyny była Małgorzata Medyna – nauczyciel przyrody.

Uczniowie przez 2 dni zmagali się w konkurencjach wymagających wiedzy  krajoznawczej, turystycznej i sprawnościowej.
Pierwszą  konkurencją była Impreza na orientację – uczniowie posługując się mapą musieli przejść trasę i odnaleźć w terenie punkty naniesione na mapę.
Po południu były testy wiedzy:
– krajoznawczy – obejmujący wiedzę o województwie zachodniopomorskim, śląskim, wybranych parkach narodowych oraz obiektach z Polski wpisanych na Listę UNESCO i Listę Pomników Historii.
– test topograficzny – sprawdzający umiejętność posługiwania się mapą i orientację w terenie
– test z przepisów ruchu drogowego
– test z zasad udzielania pierwszej pomocy
– test z historii turystyki i zasad zdobywania odznak turystycznych
Następnego dnia odbywały się konkurencje praktyczne:
– kolarski tor przeszkód
– rozpoznawanie roślin
– rozpoznawanie zabytków
– pierwsza pomoc
– wyznaczanie azymutu, określanie na oko odległości i wysokości
Po południu dzieci poznawały atrakcje okolicy – zwiedziły Chojnę i Park Dolina Miłości w Zatoni Dolnej.
Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromną wiedzą. Z testów wiedzy zdobyli najwięcej punktów,  również maksymalna liczbę punktów z udzielania pierwszej pomocy.
W klasyfikacji drużynowej zajęli 2 miejsce, zaś indywidualnie z testów wiedzy Malwina zajęła 2 miejsce a Jakub 3 miejsce.
Na poziomie szkół podstawowych brało udział  13 drużyn z całego województwa.

Zapraszamy do galerii.