Drugoklasiści na policji

16 czerwca 2016 roku uczniowie klasy 2k z filii udali się z wizytą do Komendy Powiatowej Policji w Policach. Przyjęła nas rzecznik Policji Pani Małgosia Litwin, która przygotowała dla nas mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Dzieci zwiedziły komendę i zapoznały się ze specyfiką pracy policji, z zainteresowaniem przypatrując się pracy funkcjonariuszy różnych komórek. Dowiedziały się, kto to jest policjant dyżurny i czym się zajmuje. Zobaczyły tresurę psów służbowych. Miały możliwość obejrzenia sprzętu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Niezwykłą radość sprawiło dzieciom oglądanie służbowych pojazdów, do których mogli wejść, usiąść na miejscu kierowcy lub na miejscach przeznaczonych dla osób zatrzymanych oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło najwięcej emocji. Wizyta ta była również okazją do przypomnienia uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dzieci rozmawiały o tym, jak bezpiecznie bawić się w czasie wakacji oraz dowiedziały się, w jaki sposób unikać zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym. Zagrały też w specjalną grę sprawdzającą ich wiedzę. To była bardzo ciekawa wycieczka.
Zapraszamy do galerii.