Wyprawa kajakowa z p. Olkiem Dobą

W sobotę 11 czerwca 2016 roku uczniowie klasy 1k z filii wraz z rodzicami i wychowawczynią wybrali się na wyprawę kajakową po Odrze i Łarpii. Mieli wypożyczone kajaki z klubu żeglarskiego „Bras” w Policach oraz asekurację łodzi i motorówki. Wielką niespodzianką okazała się obecność na spływie p. Olka Doby, który poprzedniego dnia wieczorem wrócił z USA. Postanowił on płynąć wraz ze swoją wnuczką Olgą, która jest uczennicą tej klasy. Podczas wyprawy uczniowie mogli podziwiać przeuroczą faunę i florę obu rzek. Dotykali nenufarów, grążeli, tataraku i innych wodnych roślin. Podglądali kaczki z pisklętami, obserwowali kormorany, żaby, młody narybek i inne cuda natury. Woda w rzekach była ciepła i czysta. Pogoda słoneczna i bezwietrzna. W takich okolicznościach przemiło spędzili czas na wodzi oraz na lądzie, gdzie po dopłynięciu, wyczyszczeniu i wstawieniu kajaków do hangaru, mogli upiec sobie kiełbaski w ognisku lub na grillu. Zaprzyjaźniona cukiernia „Staromiejska” zafundowała pyszne ciasto. Polecamy taką formę wypoczynku wszystkim. Kajaki można wypożyczyć w przystani żeglarskiej „Bras”, a całe piękno przyrody naszego regionu jest za darmo na wyciągnięcie ręki.

Zapraszamy do galerii.