Szkolne koło turystyczne

W sobotę 17 września odbył się rajd organizowany przez PTTK w którym Szkolne koło turystyczne wzięło udział.

Na mecie rajdu przy szkole SP1, uczestnicy mogli wziąć  udział w zabawach i konkursach na świeżym powietrzu. Na wszystkich czekały drobne upominki. Słoneczna pogoda i doskonałe humory sprawiły, że pierwszy rajd w roku szkolnym 2016/2017 był bardzo udany.

migawki z pierwszego rajdu

W ciągu ubiegłego roku szkolnego 2015/2016 odbyło się 16 rajdów. Uczestniczyli w nich uczniowie klas 4 – 6 pod opieką Małgorzaty Medyny. Organizowane były wycieczki po okolicy, po Puszczy Wkrzańskiej, do Szczecina. Bawiliśmy się w podchody, robiliśmy kulig, a w zimowe wieczory wędrowaliśmy w świetle latarek po lesie.
Obchodziliśmy „Polickie święto pieczonego ziemniaka”, a wiosnę powitaliśmy Marzanną, którą tradycyjnie spaliliśmy w ognisku. Odwiedziliśmy Park Różanka w Szczecinie. Uczestniczyliśmy również w rajdach organizowanych przez klub turystyczny „Sami Swoi”.
Aktywnie włączaliśmy się w akcje ekologiczne „Mikołaj zwierzętom” i „Każdy ptaszek ma swój daszek” organizowane przez OSiR i klub „Sama Rama”. Rajdy, to dobry sposób spędzania sobotnich poranków lub piątkowych wieczorów, o czym świadczyła duża frekwencja na spacerach.
W gminnym konkursie „Na najaktywniejszą turystycznie szkołę ” nasza 8 zajęła II miejsce. ..