Dzień Niepodległości kl.I-III

Dzieci z klas młodszych i zerówek też pamiętały o uczczeniu Dnia Niepodległości. 10 listopada spotkały się na przygotowanym przez uczniów z klas 3D i 3E uroczystym apelu z okazji 98 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkich wzruszyła postać dziewczynki – Polski, spętanej łańcuchami i zniewolonej przez trzech zaborców oraz wysłuchanie polskiej pieśni ROTY. Piękne wiersze i pieśni żołnierskie przeniosły nas na pole walk I wojny światowej. Symboliczne zrzucenie „łańcuchów zaborczej niewoli” pomogło dzieciom zrozumieć, jak cenne dla Polaków było odzyskanie wolności pod przywództwem marszałka Józefa Piłsudskiego. Na koniec krótkie podsumowanie „Czy wiecie, że ….” przybliżyło i uporządkowało dzieciom wiadomości dotyczące tego ważnego dla Polski wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.