Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego

26 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Policach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego.
Uczniowie indywidualnie wykazać musieli się w wiedzą w testach:
-krajoznawczym – o powiecie polickim, Szczecinie i dużych miastach Polski
-turystycznym – o odznakach turystycznych, posługiwaniu się mapą, ze znajomości skali i kierunków świata oraz szlaków turystycznych Puszczy Wkrzańskiej

-z zasad udzielania pierwszej pomocy i znajomości apteczki
Również były zadania praktyczne wykonywanie w zespole – rozpoznawanie zabytków gminy Police, zabytków Szczecina i Polski, rozpoznawanie drzew.
Naszą szkołę reprezentowały drużyny:
– z klasy 5b ( Malwina Gawryszak, Kalina Ogonowska, Łukasz Przygoda), która zajęła 1 miejsce
– z klasy 5a ( Michał Bury, Wiwiana Chabasińska, Gracjan Koral), która zajęła 6 miejsce.
W klasyfikacji indywidualnej z testów wiedzy Malwina zajęła 1 miejsce, a Kalina 2 miejsce.
W konkursie brało udział 12 drużyn ze szkół podstawowych Polic, Przecławia i gminy Police.
Zwycięska drużyna reprezentować będzie powiat na konkursie wojewódzkim w kwietniu.
Opiekunem drużyny jest Małgorzata Medyna.