„Podróże z mapą”

W październiku uczniowie klas 5 brali udział w projekcie „Podróże z mapą”.
10 listopada odbyło się podsumowanie dwóch etapów projektu. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni upominkami.
Pierwszy etap „Czytamy mapy” trwał 5 tygodni – było 5 rund. Co tydzień pojawiało się 5 pytań, by na nie odpowiedzieć należało poczytać różne mapy w podręczniku, atlasie, internecie.
Można było przystąpić do zabawy w dowolnym momencie.
Najwytrwalsi uczniowie, którzy wzięli udział we wszystkich 5 rundach to:
5a – Michał Bury, Liwia Bidler, Piotr Nowak
5b – Malwina Gawryszak
5f – Aleksandra Bohonos, Jakub Fiałkowski, Aleksandra Pawluk, Maksymilian Pawluk, Julia Rymarek

Etap drugi projektu to „Samodzielne wykonanie mapy”.
Można było wykonać mapę ogólnogeograficzną dowolnej krainy, mapę bajkowego świata, lub mapę przestrzenną.
Uczniowie wykonali przepiękne prace – były modele z masy solnej, plasteliny, gipsu, styropianu, ciasto karpatka. Mapy lepione z tysięcy kulek bibuły, z plastelinowych kulek, wypalane, wyklejane, rysowane. Wszystkie staranne, pomysłowe, przepiękne.
Na szczególne wyróżnienie zasłużyły mapy, które wykonali:
kategoria „ mapa ogólnogeograficzna” : Aleksandra Pawluk i Jakub Fiałkowski, Malwina Gawryszak, Liwia Bidler, Oskar Hudański, Jakub Tylicz, Michał Tatesiuk

kategoria „mapa przestrzenna” – Zuzia Budzińska i Nina Pestka, Piotr Gadomski, Paweł Ruciński, Michał Bury, Piotr i Paweł Stefaniuk, Maksymilian Pawluk, Szymon Kiewro, Martyna Łątka

kategoria „mapa bajkowego świata” – Kalina Ogonowska, Michał Kuchar, Jakub Żuchowski, Jagoda Matuszak, Karolina Popiałkiewicz, Aleksandra Suska, Julia Rymarek, Wiwiana Chabasińska
Organizatorzy projektu – Małgorzata Medyna i Beata Kowalczyk – serdecznie dziękują „ Grupie Azoty”, prezesowi klubu turystycznego „Sama Rama” i wydziałowi promocji Gminy Police za upominki.