Światowy Dzień Pluszowego Misia – filia

Z okazji Święta  Pluszowego Misia biblioteka szkolna w filii przygotowała wiele atrakcji dla uczniów, które trwały od poniedziałku do piątku. Dzieci z klasy 1e obejrzały prezentację multimedialną związaną z historią pluszowego misia. Uczniowie poznali również  różne misie bajkowe. Ponadto pierwszaki dowiedziały się o tym, jakie książki o niedźwiadkach można wypożyczyć w naszej bibliotece szkolnej. Każde dziecko opowiedziało o swoim ulubionym pluszaku, którego przyniosło do szkoły, a potem wykonało pracę plastyczną na temat: Portret mojego misiaka. Przedszkolaki z zerówki wzięły udział w zajęciach czytelniczych, na których dowiedziały się o tym, kto wymyślił zabawkę pluszową. Wysłuchały ciekawostek o niedźwiadkach oraz wzięły udział w „Konkursie wiedzy o misiach, miśkach i misiakach”. Później każde dziecko pokolorowało obrazek z misiem bajkowym. W świetlicy szkolnej dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia. Odbyły się zajęcia, na których uczniowie z klasy 3l oraz 2l czytali swoim koleżankom i kolegom bajki o misiach. Dzieci narysowały swoje ukochane pluszaki, a nawet podjęły próbę wspólnego napisania wierszy o misiach.