Tydzień Kodowania w filii

W październiku filia naszej szkoły otrzymała dziesięć nowych komputerów. Dzięki nim mogliśmy po raz pierwszy wziąć udział w Międzynarodowym Tygodniu Kodowania.  Wszyscy uczniowie dowiedzieli się na czym polega programowanie. Pierwszoklasiści kodowali ruchy muszki na tablicy i na kartkach. Drugoklasiści poznawali strzałki do kodowania podczas zabawy krzesłami oraz obserwowali zasady programowania z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Trzecioklasiści starali się sprytnie pokonywać kolejne etapy programu Lightbot.com  korzystając z darmowej wersji na bezpiecznej stronie internetowej. Podczas zajęć kółka matematycznego pod opieką p. Beaty Śliwy uczniowie uczyli się sterować duszkiem w programie Scratch. Może w przyszłym roku uda nam się zgłosić swój ewent na międzynarodowej stronie i pokazać całemu światu, co umiemy.