Wylosuj Anioła – dobro czynione przez filialne dzieci

Dziecko chce być dobre …

Uczniowie klasy 3k wzięli udział w akcji „Wylosuj Anioła”. Dzieci własnoręcznie przygotowują kartki i rysunki, które następnie składają do koperty i tradycyjną pocztą wysyłają chorym dzieciom przebywającym w szpitalach. Akcja WYLOSUJ ANIOŁA powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych onkologicznie. Ma na celu pokazać im, że są ludzie, którzy z drugiej strony okna, myślą o nich, modlą się za nich i piszą do nich kartki.
Korespondencja ta dodaje chorym dzieciom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy, z uwagi na możliwość czynienia dobra. Każdego miesiąca do dzieci docierają tysiące listów i kartek z Polski i świata.

Dzieci z klasy 3k nie tylko tworzą kartki, ale zachęcają do tego także innych uczniów w szkole. Dlatego też napisali ogłoszenia, w których promują akcję. Do akcji może dołączyć się każdy o wrażliwym i dobrym sercu.