Gramy w własnoręcznie zrobione gry planszowe – 3j

Gry planszowe uczą przestrzegania reguł, liczenia, grupowania, rozpoznawania kształtów, cyfr i liter. Rozwijają percepcję, koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchową, co podwyższa sprawność manualną dzieci. Są okazją do ciekawego spędzania wolnego czasu np. przerw między zajęciami.
Gra staje się pretekstem do rozmowy i nawiązywania przyjaźni. Bywa także katalizatorem do zadawania pytań przez dziecko i do rozmów na tematy poważne. Jest zatem źródłem umiejętności społecznych takich jak komunikacja werbalna, dzielenie się, cierpliwość oraz radość z interakcji z innymi osobami.
Najważniejsze jest to, że dzieci same były architektami i wykonawcami niezwykłych gier. Zachęcamy do działania i nowej formy spędzania przerw!