Lapbooki klasy 6e

Lapbook to bardzo ciekawa forma zdobywania i uporządkowywania wiedzy.
Uczniowie klasy 6e, pod okiem pani Magdaleny Walkowiak, wykonali na lekcjach języka polskiego lapbooki dotyczące II wojny światowej.
W ciekawej, atrakcyjnej formie zamieścili w nich informacje na temat getta warszawskiego, okupowanej Warszawy, mniejszości żydowskiej. Była to też wspaniała okazja do wykazania się znajomością treści lektury: pracowaliśmy wcześniej z powieścią „Arka czasu” Marcina Szczygielskiego. Lapbooki w pomysłowy sposób nawiązują także do losów głównego bohatera tej lektury. Przygotowane przez uczniów lapbooki zawierają dużo elementów 3D: są harmonijki, koperty, „fruwające” karteczki, gwiazdy, paski, teczki z aktami, rozkładane mapy. Wystawa lapbooków klasy 6e znajduje się w czytelni szkolnej. Zapraszamy każdego, aby zapoznał się z tą formą pracy i – otwierając lapbook – przeniósł się w czasie, niczym Rafał, główny bohater „Arki czasu”. Pamiętajcie, aby po skończonym oglądaniu lapbooka, złożyć go do stanu pierwotnego i odwiesić na to samo miejsce. Dzięki temu kolejni Goście odwiedzający wystawę naszych prac, będą mogli w pełni odkryć tajemnice skrywane przez lapbooki.