Potyczki czytelnicze w filii

W dniach 1-2 lutego 2017 r. odbyły się konkursy czytelnicze w Filii SP 8. Uczniowie klas drugich mieli udowodnić, że znają wiersze Jana Brzechwy, natomiast dzieci z klas trzecich sprawdzili swoje wiadomości na temat lektury pod tytułem „Hania Humorek ratuje świat! ”. Drugoklasiści i trzecioklasiści w zespołach wykonywali różne zadania na sali gimnastycznej. Młodzi czytelnicy wykazali się znajomością treści utworów, spostrzegawczością oraz pomysłowością. Klasy drugie rozwiązywały krzyżówkę, rozpoznawały fragmenty wierszy i bohaterów. Klasy trzecie miały okazję rozszyfrować tajemnicze zdania, rozwiązać krzyżówkę, przypomnieć sobie bohaterów oraz wykonać oryginalne prace plastyczne. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zmaganiach czytelniczych.

Zapraszamy do galerii.