Targi Projektów w Gimnazjum nr 1

Odwiedziliśmy dzisiaj uczniów klas drugich z Gimnazjum nr 1. Okazja była szczególna, ponieważ podsumowywali oni właśnie kilkumiesięczną pracę nad swoimi projektami. Jak się dowiedzieliśmy tegorocznym tematem wiodącym był „Piękny świat”.
Do uczniów należała interpretacja zagadnienia i jak się okazało, wyobraźnia gimnazjalistów sięgnęła bardzo daleko, prowadząc nas do Japonii i do Wielkiej Brytanii, do starożytnej Grecji i do świata baśni, a nawet na strzelnicę!

Nasi szóstoklasiści nie tylko przyglądali się wystawie przygotowanej w ramach projektów, ale również sami poszerzali swoje horyzonty wypełniając kartę zadań przygotowanych specjalnie na tę okazję oraz prowadząc rozmowy ze starszymi kolegami. Dzięki nim dowiedzieli się coś więcej na temat życia zwierząt dzikich i udomowionych, na temat zdrowego stylu życia, podglądnęli ciekawą sztukę orgiami i zasmakowali przepysznej czekolady.

Malutkie upominki w zamian za poprawna kartę odpowiedzi i słodkie co nie co w kilku miejscach, niezwykle miło zwieńczyły nasz pobyt w gimnazjum.