Gryfik 2017

GRYFIKOWE DZIECIAKI NA START!

   Gryfikowe Dzieciaki – to koło turystyczno- krajoznawcze, które działa w naszej szkole od wielu lat. Dzieci z klas drugich i trzecich już wystartowały i zaczęły poznawać Police i okolice. W ten sposób chcą przygotować się do VIII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Policach GRYFIK, który odbędzie się wiosną 2018 roku.  

W sobotę 16 września 2017 roku wyruszyły na pieszy rajd Puszczą Wkrzańską do Dębów Bogusława. Na rajdzie poznały ciekawą legendę o księciu Bogusławie X, od którego pochodzi nazwa dębów. Dowiedziały się też skąd pochodzi nazwa Puszczy Wkrzańskiej.

W drodze powrotnej odwiedziły osadę Siedlice.

W kolejną sobotę 30 września 2017 roku Gryfikowe Dzieciaki wyruszyły na pieszy rajd Puszczą Wkrzańską pod Komarzy Młyn. To dawne miejsce po niemieckim młynie, który został przebudowany na restaurację z noclegami. Niestety czas wojny wszystko zniszczył. Pozostał tylko szum strumyka – Przęsocińska Struga oraz Wzgórze Komarzy Młyn, na które się wspinaliśmy. W drodze powrotnej odwiedziliśmy dzielnicę Polic – Mścięcino.

   Rajdy odbyły się w miłej atmosferze, bowiem dopisała pogoda i humory. Koniec pieszych wędrówek kończył się piknikiem na leśnej polanie i zabawach na placach zabaw. Pod szkołę wszyscy wracaliśmy zadowoleni.

     Zapraszamy do następnych wycieczek i rajdów oraz do obejrzenia zdjęć w GALERII!

GRYFIKOWE DZIECIAKI NA POLICKIEJ MIJANCE

 

   Gryfikowe Dzieciaki – to koło turystyczno- krajoznawcze, które działa w naszej szkole od wielu lat. Dzieci z klas drugich i trzecich poznają Police i okolice oraz historię regionu. W ten sposób chcą przygotować się do VIII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Policach GRYFIK, który odbędzie się wiosną 2018 roku.

   W sobotę 18 listopada 2017 roku – w miesiącu zadumy nad zmarłymi – wyruszyły na pieszy rajd „NA POLICKĄ MIJANKĘ. Poznały część historii naszego miasta z okresu II wojny światowej, która dotyczyła miejsca nad rzeką Domiążą dopływem Odry, a policzanom znaną jako „MIJANKA”. Dowiedziały się, że zacumowany był tu kiedyś niemiecki statek SS   „Bremerhaven”, na którym przebywali więźniowie pracujący na co dzień w fabryce benzyny syntetycznej. Był to obóz karny – zwany „statkiem śmierci”.

Dzieci przeszły w skupieniu i powadze drogą, która pokonywali codziennie więźniowie ze statku na Mijance do fabryki benzyny syntetycznej, której brama główna mieściła się przy ul. Tanowskiej na wprost cmentarza,

Po wysłuchaniu opowieści, zapaliły na plaży znicze na cześć poległych więźniów.

W drodze powrotnej zobaczyły port MIJANKA, który należy do Zakładów Chemicznych GRUPA AZOTY.
 Zapraszamy do następnych wycieczek i rajdów oraz do obejrzenia zdjęć w GALERII!

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z finału Konkursu „Gryfik” 2017     
Fotoreportaż „Gryfik”  2017 r

  Nagroda Specjalna dla Finalistów GRYFIKA 2017


       Wszystkich Finalistów GRYFIKA 2017 zapraszamy na nagrodę specjalną. Będzie to spotkanie warsztatowe z autorem książeczki „LEGENDY ZIEMI POLICKIEJ panem Mirosławem Wacewiczem oraz ilustratorem panem Marcinem Przydatkiem. Spotykamy się 1 kwietnia 2017 roku w sobotę w Szkole Podstawowej nr 8 o godz. 10.00. Czas spotkania około 3 godzin. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa dzieci w spotkaniu poprzez kontakt mail : betsad @gmail.com

                                                      

 

 

Zapraszamy wszystkich chętnych Uczniów do udziału w VII edycji konkursu GRYFIK!

  • Jeżeli chcesz poszerzyć swoją wiedzę o środowisku społeczno – przyrodniczym oraz z zakresu historii i zabytków naszego miasta i gminy – to weź udział w naszym konkursie.
  • Daj sobie szansę i sprawdź swoją wiedzę o Policach i okolicy.
  • Poczuj, że Gmina Police – to nasza „mała ojczyzna”.
  • Czekamy na każdego z Was!

Konkurs odbędzie się w następujących etapach:

I etap – proponowany termin 6 LUTEGO 2017r. – przeprowadzają wychowawcy w klasach (KAŻDY UCZEŃ PRZED I ETAPEM POWINIEN OTRZYMAĆ MATERIAŁY PRZYGOTOWUJĄCE DO KONKURSU – PODSTAWOWY ZAKRES WIEDZY)
II etap – proponowany termin 6 MARCA 2017r. – przeprowadzają wybrani nauczyciele na poziomie grup wiekowych w szkołach;
III etap – finał międzyszkolny – 25 MARCA 2017r. (sobota) w godz. 9.00 – 12.00 w SP nr 8 w Policach. Nazwiska finalistów podajemy do 13 MARCA 2017 r. na mail: aneta.bandrowska@wp.pl

Zapraszamy wszystkich Nauczycieli, którzy są zainteresowani Konkursem – na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 30 stycznia 2017 roku o godz. 16.30 w pokoju nauczycielskim SP8 w celu przygotowania pytań konkursowych i przydziału zadań na finał. Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do 20 stycznia 2017r.

Kontakt: Beata Sadownik   603 109 905   aneta.bandrowska@wp.pl

Materiały konkursowe do pobrania:

Program finału
VII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Policach
GRYFIK 2o17

 

8.50– zbiórka – parter – hol główny A1
8.55– powitanie , przydział dzieci i n-li do sal (hol główny – parter A1)
9.00 – 9.45– I część finału ( pisemna )
*klasy I- s.25 i s.27, II piętro
*klasy II- s.18 i 19, I piętro
*klasy III – s.20 i 21 I piętro
9.45 – 9.50 – przerwa
9.50 – 10.35 – II część finału – zabawy z Gryfikiem (w tych samych salach)
10.35- 11.00 – słodki poczęstunek
11.00 – 11.20 – BAJKA
11.20 – 12.00 – ogłoszenie wyników i nagradzanie wyróżnionych finalistów

Każdy finalista przynosi ze sobą wyposażony piórnik oraz przychodzi ubrany w strój galowy.

GRYFIK I ORGANIZATORKI

Aneta Bandrowska, Danuta Grochola i Beata Sadownik