Konkurs Gryfik

 

WYRÓŻNIENIA GRYFIKA 2018 dla Niepodległej

     24 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 8 w Policach odbył się finał VIII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Policach GRYFIK 2018. Wzięło w nim udział 57 finalistów, którzy reprezentowali klasy młodsze ze szkół z Gminy Police. Jury konkursowe w składzie nauczycieli z różnych szkół wyróżniło następujące dzieci :

KLASY I
Witold Banaszak – NSP Przęsocin
Hubert Suchenek – SP 8 Police

Tymoteusz Chełminiak – SP 8 Police
Jakub Walczak – SP 8 Police
Szymon Molis – SP 8 Police
Lena Zazula – SP 8 Police
Iga Czerwińska – SP 8 Police
Maja Mitygowska – SP 8 Police
Karolina Wierchowicz – SP Trzebież

KLASY II
Kajtek Niedzwiecki – NSP Przęsocin

Aleksandra Konkol – NSP Przęsocin
Tymoteusz Sosin – SP 8 Police
Wiktor Szymański – SP 8 Police
Jakub Chrobak – SP8 Police
Milena Tamulonek – Filia SP8 Police
Nikola Kolesińska – SP Niekłończyca

Szymon Plumbom – SP Trzebież
Piotr Nawracaj – SP Trzebież

KLASY III
Julia Mączka – NSP Przęsocin

Mateusz Wróblewski – NSP Przęsocin
Julia Tamulonek – SP 9 Police (Biała)
Filip Targosiński – SP8 Police
Michał Obolewicz –SP 8 Police
Franciszek Grzyb – SP8 Police
Oliwia Gać – SP 8 Police
Lena Skrzypek – Filia SP 8 Police

                                                      GRATULACJE !

     Wszyscy Finaliści otrzymali nagrody. Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz nagrodę specjalną. Będzie to spotkanie warsztatowe w Archiwum Narodowym w Szczecinie 12 kwietnia 2018r.

     Dzielnym Finalistom dziękujemy za udział w konkursie. Nauczycielom i Rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci. Dziękujemy zaangażowanym nauczycielom z różnych szkół za pomoc w organizacji finału. Klasom III dziękujemy za trzy lata z Gyfikiem, a klasy I i II zapraszamy za rok.

         Więcej informacji o finale GRYFIKA 2018 będziecie mogli wkrótce zobaczyć w reportażu w zakładce GRYFIK.

   A teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Organizatorzy.       

Zapraszamy do obejrzenia reportażu                                                                     

 
 Program Finału Gryfika  2018 PDF
WITAMY
wszystkich chętnych Uczniów
w VIII edycji GRYFIKA!
 
Przypominamy, że każdy uczestnik

powinien otrzymać materiały przygotowujące do konkursu

od wychowawcy lub nauczyciela odpowiedzialnego

w danej szkole za konkurs.

 

Konkurs odbędzie się w następujących etapach :

  • I etap – proponowany termin 12 LUTEGO 2018r. – przeprowadzają wychowawcy w klasach (KAŻDY UCZEŃ PRZED I ETAPEM OTRZYMUJE MATERIAŁY PRZYGOTOWUJĄCE DO KONKURSU – PODSTAWOWY ZAKRES WIEDZY I PRZYKŁADOWE PYTANIA)
  • II etap – proponowany termin 26 LUTEGO 2018r. – przeprowadzają wybrani nauczyciele na poziomie grup wiekowych w szkołach;

III etap – finał międzyszkolny – 24 MARCA 2018. (sobota) w godz. 9.00 – 12.00 w SP nr 8 w Policach. Imiona i nazwiska finalistów podajemy do 5 MARCA 2018 r. na mail:aneta.bandrowska@wp.pl

Prosimy nauczycieli prowadzących konkurs w danej szkole o kontakt

aneta.bandrowska@wp.pl lub tel. kom. 603 109 905

do 9 LUTEGO 2018r. w celu przesłania materiałów konkursowych do 1 i 2 etapu.

Beata Sadownik, Aneta Bandrowska, Renata Ratuszniak

 

Materiały do konkursu:

—————————————————————————————————————————————

GRYFIKOWE DZIECIAKI NA START!

   Gryfikowe Dzieciaki – to koło turystyczno- krajoznawcze, które działa w naszej szkole od wielu lat. Dzieci z klas drugich i trzecich już wystartowały i zaczęły poznawać Police i okolice. W ten sposób chcą przygotować się do VIII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Policach GRYFIK, który odbędzie się wiosną 2018 roku.  

W sobotę 16 września 2017 roku wyruszyły na pieszy rajd Puszczą Wkrzańską do Dębów Bogusława. Na rajdzie poznały ciekawą legendę o księciu Bogusławie X, od którego pochodzi nazwa dębów. Dowiedziały się też skąd pochodzi nazwa Puszczy Wkrzańskiej.

W drodze powrotnej odwiedziły osadę Siedlice.

W kolejną sobotę 30 września 2017 roku Gryfikowe Dzieciaki wyruszyły na pieszy rajd Puszczą Wkrzańską pod Komarzy Młyn. To dawne miejsce po niemieckim młynie, który został przebudowany na restaurację z noclegami. Niestety czas wojny wszystko zniszczył. Pozostał tylko szum strumyka – Przęsocińska Struga oraz Wzgórze Komarzy Młyn, na które się wspinaliśmy. W drodze powrotnej odwiedziliśmy dzielnicę Polic – Mścięcino.

   Rajdy odbyły się w miłej atmosferze, bowiem dopisała pogoda i humory. Koniec pieszych wędrówek kończył się piknikiem na leśnej polanie i zabawach na placach zabaw. Pod szkołę wszyscy wracaliśmy zadowoleni.

     Zapraszamy do następnych wycieczek i rajdów oraz do obejrzenia zdjęć w GALERII!

GRYFIKOWE DZIECIAKI NA POLICKIEJ MIJANCE

 

   Gryfikowe Dzieciaki – to koło turystyczno- krajoznawcze, które działa w naszej szkole od wielu lat. Dzieci z klas drugich i trzecich poznają Police i okolice oraz historię regionu. W ten sposób chcą przygotować się do VIII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Policach GRYFIK, który odbędzie się wiosną 2018 roku.

   W sobotę 18 listopada 2017 roku – w miesiącu zadumy nad zmarłymi – wyruszyły na pieszy rajd „NA POLICKĄ MIJANKĘ. Poznały część historii naszego miasta z okresu II wojny światowej, która dotyczyła miejsca nad rzeką Domiążą dopływem Odry, a policzanom znaną jako „MIJANKA”. Dowiedziały się, że zacumowany był tu kiedyś niemiecki statek SS   „Bremerhaven”, na którym przebywali więźniowie pracujący na co dzień w fabryce benzyny syntetycznej. Był to obóz karny – zwany „statkiem śmierci”.

Dzieci przeszły w skupieniu i powadze drogą, która pokonywali codziennie więźniowie ze statku na Mijance do fabryki benzyny syntetycznej, której brama główna mieściła się przy ul. Tanowskiej na wprost cmentarza,

Po wysłuchaniu opowieści, zapaliły na plaży znicze na cześć poległych więźniów.

W drodze powrotnej zobaczyły port MIJANKA, który należy do Zakładów Chemicznych GRUPA AZOTY.
 Zapraszamy do następnych wycieczek i rajdów oraz do obejrzenia zdjęć w GALERII!