Gryfik 2017

GRYFIKOWE DZIECIAKI NA START!

   Gryfikowe Dzieciaki – to koło turystyczno- krajoznawcze, które działa w naszej szkole od wielu lat. Dzieci z klas drugich i trzecich już wystartowały i zaczęły poznawać Police i okolice. W ten sposób chcą przygotować się do VIII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Policach GRYFIK, który odbędzie się wiosną 2018 roku.  

W sobotę 16 września 2017 roku wyruszyły na pieszy rajd Puszczą Wkrzańską do Dębów Bogusława. Na rajdzie poznały ciekawą legendę o księciu Bogusławie X, od którego pochodzi nazwa dębów. Dowiedziały się też skąd pochodzi nazwa Puszczy Wkrzańskiej.

W drodze powrotnej odwiedziły osadę Siedlice.

W kolejną sobotę 30 września 2017 roku Gryfikowe Dzieciaki wyruszyły na pieszy rajd Puszczą Wkrzańską pod Komarzy Młyn. To dawne miejsce po niemieckim młynie, który został przebudowany na restaurację z noclegami. Niestety czas wojny wszystko zniszczył. Pozostał tylko szum strumyka – Przęsocińska Struga oraz Wzgórze Komarzy Młyn, na które się wspinaliśmy. W drodze powrotnej odwiedziliśmy dzielnicę Polic – Mścięcino.

   Rajdy odbyły się w miłej atmosferze, bowiem dopisała pogoda i humory. Koniec pieszych wędrówek kończył się piknikiem na leśnej polanie i zabawach na placach zabaw. Pod szkołę wszyscy wracaliśmy zadowoleni.

     Zapraszamy do następnych wycieczek i rajdów oraz do obejrzenia zdjęć w GALERII!

 

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z finału Konkursu „Gryfik” 2017     
Fotoreportaż „Gryfik”  2017 r

  Nagroda Specjalna dla Finalistów GRYFIKA 2017


       Wszystkich Finalistów GRYFIKA 2017 zapraszamy na nagrodę specjalną. Będzie to spotkanie warsztatowe z autorem książeczki „LEGENDY ZIEMI POLICKIEJ panem Mirosławem Wacewiczem oraz ilustratorem panem Marcinem Przydatkiem. Spotykamy się 1 kwietnia 2017 roku w sobotę w Szkole Podstawowej nr 8 o godz. 10.00. Czas spotkania około 3 godzin. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa dzieci w spotkaniu poprzez kontakt mail : betsad @gmail.com

                                                      

 

 

Zapraszamy wszystkich chętnych Uczniów do udziału w VII edycji konkursu GRYFIK!

  • Jeżeli chcesz poszerzyć swoją wiedzę o środowisku społeczno – przyrodniczym oraz z zakresu historii i zabytków naszego miasta i gminy – to weź udział w naszym konkursie.
  • Daj sobie szansę i sprawdź swoją wiedzę o Policach i okolicy.
  • Poczuj, że Gmina Police – to nasza „mała ojczyzna”.
  • Czekamy na każdego z Was!

Konkurs odbędzie się w następujących etapach:

I etap – proponowany termin 6 LUTEGO 2017r. – przeprowadzają wychowawcy w klasach (KAŻDY UCZEŃ PRZED I ETAPEM POWINIEN OTRZYMAĆ MATERIAŁY PRZYGOTOWUJĄCE DO KONKURSU – PODSTAWOWY ZAKRES WIEDZY)
II etap – proponowany termin 6 MARCA 2017r. – przeprowadzają wybrani nauczyciele na poziomie grup wiekowych w szkołach;
III etap – finał międzyszkolny – 25 MARCA 2017r. (sobota) w godz. 9.00 – 12.00 w SP nr 8 w Policach. Nazwiska finalistów podajemy do 13 MARCA 2017 r. na mail: aneta.bandrowska@wp.pl

Zapraszamy wszystkich Nauczycieli, którzy są zainteresowani Konkursem – na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 30 stycznia 2017 roku o godz. 16.30 w pokoju nauczycielskim SP8 w celu przygotowania pytań konkursowych i przydziału zadań na finał. Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do 20 stycznia 2017r.

Kontakt: Beata Sadownik   603 109 905   aneta.bandrowska@wp.pl

Materiały konkursowe do pobrania:

Program finału
VII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Policach
GRYFIK 2o17

 

8.50– zbiórka – parter – hol główny A1
8.55– powitanie , przydział dzieci i n-li do sal (hol główny – parter A1)
9.00 – 9.45– I część finału ( pisemna )
*klasy I- s.25 i s.27, II piętro
*klasy II- s.18 i 19, I piętro
*klasy III – s.20 i 21 I piętro
9.45 – 9.50 – przerwa
9.50 – 10.35 – II część finału – zabawy z Gryfikiem (w tych samych salach)
10.35- 11.00 – słodki poczęstunek
11.00 – 11.20 – BAJKA
11.20 – 12.00 – ogłoszenie wyników i nagradzanie wyróżnionych finalistów

Każdy finalista przynosi ze sobą wyposażony piórnik oraz przychodzi ubrany w strój galowy.

GRYFIK I ORGANIZATORKI

Aneta Bandrowska, Danuta Grochola i Beata Sadownik