Z wizytą w biliotece

Klasy 5f oraz 6f spotkały się z panią Renatą Piątkowską, autorką wielu książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka odwiedziła policka bibliotekę, by opowiadać o jednej ze swoich książek i tym samym przybliżyć uczniom postać Malali Yousafzai, pakistańskiej dziewczyny, która zamiast wieść beztroskie życie nastolatki, walczyła o prawo dziewcząt do edukacji.

Pani Piątkowska ciekawie opowiedziała, jak pod pseudonimem Gul Makai, Malala, młoda blogerka pisała o rządach talibów i codziennym życiu w swojej wiosce. O tym jak została postrzelona i cudem uszła z życiem i wreszcie, jak po kilku latach, w 2014, w wieku 17 lat, została laureatką pokojowego Nobla.
Na koniec spotkania każdy zainteresowany mógł nabyć egzemplarz książki pt. „Która to Malala?” oraz otrzymać autograf autorki.