Starsze klasy naszej szkoły kolejny raz odwiedziły ośrodek w Zalesiu, by podczas eksperymentów oraz zabaw poszerzyć swoją wiedzę z przyrody, fizyki, astronomii. Klasa 6f poznawała tym razem temat biosystemu leśnego, wspólnie szukając odpowiedzi na pytania przyrodnicze. Podczas godzinnej rozmowy nie raz okazywało się, że proste z pozoru pytania, wymagają wielowątkowych wyjaśnień. W ruch poszły jednak nie tylko szare komórki, lecz także kredki, ołówki, włóczka i wiele eksponatów ubarwiających zajęcia.

Po krótkiej przerwie, rozpoczęły się przygotowania do lekcji fizyki w klasie siódmej. Po części bazując na intuicji, a po części na wiedzy już posiadanej, dzieci wspólnymi siłami tłumaczyły co raz to kolejne zjawiska prezentowane przez prowadzącego. Nawet krótki wypad na plac zabaw okazał się pretekstem do wyjaśnień towarzyszących nam na co dzień zjawisk fizycznych.