2k z wizytą w „naszej szkole”

26 maja uczniowie klasy 2k z filii odwiedzili szkołę macierzystą, w której od września będą kontynuowali naukę. Naszym przewodnikiem po szkole była pani pedagog Kasia Brzezińska, która pokazała dzieciom wszystkie najważniejsze miejsca — sekretariat, szatnie, swój gabinet, salę gimnastyczną, świetlicę, bibliotekę oraz fantastyczny plac zabaw. Obejrzeliśmy również salę lekcyjną, w której dzieci rozpoczną nowy rok szkolny. Najwięcej emocji wzbudziły zajęcia w sali komputerowej, gdzie poznaliśmy robota potrafiącego rozpoznawać kolory i poruszać się po trasach wyznaczonych przez dzieci. W miłej atmosferze czas szybko minął i trzeba było wracać do naszej małej szkoły. Dzięki tej wizycie dzieci przekonały się, że „duża szkoła” jest bezpieczna, miła i niezwykle ciekawa. Pozwoli im to bez lęku oczekiwać na rozpoczęcie nauki w trzeciej klasie.