„Tydzień polonistyczny”

„Tydzień polonistyczny” to niesamowita przygoda z językiem polskim skierowana do uczniów klas 4-6. Przez kilka dni uczniowie zmagają się z różnorodnymi projektami i zadaniami, które wymagają znajomości motywów literackich, frazeologizmów, treści lektur. Uczniowie klas IV stworzyli piękne puzzle baśniowe. Zawieszone na łączniku czekają na chętne do ich ułożenia dzieci. Zapierające dech w piersiach piękne lapbooki uczniów klas V można oglądać podczas przerw na specjalnej ekspozycji. Kryją w sobie fragmenty komiksów o tematyce mitologicznej, krzyżówki, zagadki, a nawet dowcipy o greckich bogach. Uśmiech na twarzy wywołują „żywe okładki” najstarszych kolegów i koleżanek, którzy tworząc je, wykazali się kreatywnością i umiejętnościami informatycznymi. Szkolny projekt „Czytam, więc jestem” to także profil Jana Pawła II. Tworząc go, uczniowie mieli szansę dowiedzieć się o zainteresowaniach, przyjaciołach czy miejscach pielgrzymowania naszego patrona. Podczas „Tygodnia polonistycznego” obejrzeć można też będzie zwariowaną komedię o tematyce baśniowej. Ukoronowaniem wydarzenia jest dzień finałowy, w którym uczniowie klas IV będą rozwiązywać literackie zagadki w escape roomie, piątoklasiści wezmą udział w „siedmioboju mitologicznym”, a najstarsi uczniowie pobawią się w „czytelnicze skanowanie” połączone z rozwiązywaniem zadań dotyczących przeczytanych lektur.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z efektami pracy naszych uczniów.Tydzień polonistyczny