Empty Classroom Day

Słyszeliście o Dniu Pustej Klasy?
To międzynarodowe święto edukacji na świeżym powietrzu, które co roku przypada w drugi piątek czerwca. W tym roku Empty Classroom Day obchodzony był 9 czerwca 2017 r.
Uczniowie klasy 6e wraz z panią Magdaleną Walkowiak wybrali się na dwór, aby na świeżym powietrzu odbyć nietypową lekcję języka polskiego. Uczniowie mieli do wykonania zadanie: dostali kartkę z zapisanymi cytatami z różnych dzieł literackich. Mieli do każdego cytatu wykonać zdjęcie, które pięknie odda sens zapisanych słów. Oto przykładowe cytaty:

Motyl – listonosz kwiatów.
Lech Nawrocki

Kto by rozwiązał wszystkie zagadki ziarnka piasku, przeniknąłby całą naturę wszechświata.
Aleksander Świętochowski

Wierzę, że kwiaty rodzą się ze spojrzeń ludzkich oczu.
Kazimierz Przerwa-Tetmajer

Drzewa nie istnieją osobno ani samotnie. Tym, co je łączy, są korzenie.
Jerzy Zawieyski

Bukiet – miejsce, gdzie kwiaty obejmują się dobrowolnie.
Valeriu Butulescu

Uczniowie pracowali w zespołach 2-4 osobowych. Każdy zespół wyposażony był w telefon komórkowy z aparatem fotograficznym. Uczniowie wykazali się niebywałą kreatywnością! Efekty ich pracy można podziwiać w internetowej galerii zdjęć.