Zielona szkoła Czaplinek 3k,3l

W dniach 12 -14 czerwca 2017 roku uczniowie klas 3k i 3l odpoczywali na zielonej szkole w „Kusym Dworze” w Czaplinku. Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji.
Po przyjeździe rozpakowaliśmy się w pięknych trzyosobowych pokojach i zjedliśmy smaczny obiad. Po południu podzieliśmy się na trzy grupy i każda miała inne zadania. Jedni uczestniczyli w paint ball’u , drudzy strzelali z łuku a trzecia grupa w lesie stawiała wieżę ze skrzynek. Później zamienialiśmy się zadaniami. Po kolacji przy ognisku i pieczonych kiełbaskach rozwiązywaliśmy kalambury i śpiewaliśmy wesołe piosenki. Zmęczeni szybko usnęliśmy przy szumie wiatru.        We wtorek rano czekały na nas kolejne atrakcje. Mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności na ściance wspinaczkowej i podczas strzelania do celu z wiatrówki. Poznawaliśmy też podstawy survivalu. Po obiedzie odbyła się „szampaniada” czyli szukanie butelki Picollo i gra w kubby. Relaksowaliśmy się w dmuchanym walcu na wodzie. Wieczorem wspaniale bawiliśmy się na dyskotece.
W ostatnim dniu z żalem spakowaliśmy walizki. Po smacznym śniadaniu graliśmy w baloniadę i poznawaliśmy podstawy samoobrony. Każda grupa uczestniczyła w grze terenowej sprawdzającej umiejętność zdobywania wiedzy o ośrodku i współpracy w zespole. Pobyt zakończyliśmy smacznym grilem. Z żalem pożegnaliśmy ośrodek. Chętnie wrócimy tu na kolejne wycieczki.