„Bezpieczna droga do szkoły”

 W ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły” 8 września 2017r. uczniów klas I i II odwiedzili funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej w Policach. Zajęcia z funkcjonariuszami mundurowymi są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego.
Przypominamy rodzicom, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 Ustawy prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni też
pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.
Funkcjonariuszom z Komendy Rejonowej Policji w Policach dziękujemy za zwiększoną kontrolę przy przejściu dla pieszych przy naszej placówce.
Zapraszamy do galerii