„Alternatywna lekcja W-F z mistrzem” – Moniką Pyrek

20 października uczniowie klas VI mieli okazje uczestniczyć w alternatywnej lekcji W-F zorganizowanej przez Fundację Moniki Pyrek w hali naszej szkoły. Dzieci przywitała Mistrzyni, która prowadziła to niesamowite spotkanie.  W krótkiej, dowcipnej pogadance przedstawiła naszym szóstoklasistom korzyści wynikające z regularnej aktywności fizycznej. Zachęciła również do tego, aby odżywiali się regularnie i dbali o nawadnianie organizmu, gdyż właśnie od tego zależy dobre samopoczucie. Były też prezenty. Gospodyni spotkania każdemu z uczestników wręczyła upominek- białą koszulkę z logo fundacji. 

 

A później- rozpoczęła się zabawa! Rozgrzewkę dla naszych uczniów przeprowadził p. Piotr Lisek- wicemistrz świata w skoku o tyczce. Pierwszy Polak, który pokonał granicę 6 metrów! Następnie dzieci zostały podzielone na grupy i zaproszone do poszczególnych stacji. Oj, co tam się działo! Można było między innymi:  dokonać laserowego pomiaru szybkości rzutu piłki ręcznej, siły kopnięcia piłki nożnej, przebiec  dystans 30 metrów (bieg sprinterski).  Największym zainteresowaniem cieszyło  się stanowisko wirtualnej rzeczywistości.  Uczniowie mieli okazję zmierzyć swój refleks, czas reakcji w grach komputerowych symulujących kolarstwo, ping-ponga i boks.

Wszystkie wyniki osiągnięte przy poszczególnych stacjach uczniowie zapisywali  na kartkach. Pani Monika Pyrek czujnym okiem obserwowała lekcję, odczytywała wyniki…kto wie? Może ktoś z naszych szóstoklasistów okaże się przyszłym mistrzem sportu?
Zapraszamy do galerii