GRYFIKOWE DZIECIAKI NA START!

Gryfikowe Dzieciaki – to koło turystyczno- krajoznawcze, które działa w naszej szkole od wielu lat. Dzieci z klas drugich i trzecich już wystartowały i zaczęły poznawać Police i okolice. W ten sposób chcą przygotować się do VIII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Policach GRYFIK, który odbędzie się wiosną 2018 roku.
W sobotę 16 września 2017 roku wyruszyły na pieszy rajd Puszczą Wkrzańską do Dębów Bogusława. Na rajdzie poznały ciekawą legendę o księciu Bogusławie X, od którego pochodzi nazwa dębów. Dowiedziały się też skąd pochodzi nazwa Puszczy Wkrzańskiej.

W drodze powrotnej odwiedziły osadę Siedlice.

W kolejną sobotę 30 września 2017 roku Gryfikowe Dzieciaki wyruszyły na pieszy rajd Puszczą Wkrzańską pod Komarzy Młyn. To dawne miejsce po niemieckim młynie, który został przebudowany na restaurację z noclegami. Niestety czas wojny wszystko zniszczył. Pozostał tylko szum strumyka – Przęsocińska Struga oraz Wzgórze Komarzy Młyn, na które się wspinaliśmy. W drodze powrotnej odwiedziliśmy dzielnicę Polic – Mścięcino.

Rajdy odbyły się w miłej atmosferze, bowiem dopisała pogoda i humory. Koniec pieszych wędrówek kończył się piknikiem na leśnej polanie i zabawach na placach zabaw. Pod szkołę wszyscy wracaliśmy zadowoleni.

Zapraszamy do następnych wycieczek i rajdów oraz do obejrzenia zdjęć w GALERII!