„Z Mikołajem po zdrowie”

9 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbył się festyn „Z Mikołajem po zdrowie”. Miał na celu zwrócenie uwagi na zdrowy styl życia, którego głównymi elementami są:
– zbilansowana dieta , która dostarczy w odpowiednich ilościach nie tylko składników odżywczych (białka, tłuszcze i węglowodany) ale również witamin, błonnika i soli mineralnych,
– aktywność fizyczna,
– badania profilaktyczne.

Rodzice i dzieci mogli skorzystać z porad specjalistów, lekarza, dietetyka, fizjoterapeuty. Była możliwość zbadania swoich pociech: kręgosłupa, prawidłowości budowy stóp, uzyskania informacji o zalecanych ćwiczeniach. Można było przeanalizować prawidłowość diety swojej i dziecka, oraz dowiedzieć się, jak dokonać ważnych zmian w odżywianiu. Każdy mógł zmierzyć ciśnienie i się zważyć u fantastycznych pielęgniarek z Medycyny Szkolnej.
Wszyscy mogli spróbować warzywno – owocowych przekąsek przygotowanych przez rodziców klasy IV h i V c, zdrowych ciasteczek, które rozdawał Mikołaj, sałatek zrobionych przez uczniów z Samorządu Uczniowskiego.
Oczywiście był też ruch, nauczyciele przygotowali tor przeszkód, i plac z piłkami, na których turlaniom nie było końca oraz zajęcia fitness dla dzieci i dorosłych poprowadzone przez profesjonalnego trenera.
Nie obyło się bez łamigłówek „Zdrowy talerz” i uwielbiane przez dzieci „Zdrowe
qrcode” .
Ostatni Mikołajowe spotkanie opuścił ratownik medyczny, który był zasypywany pytaniami o tak bardzo ważne ratowanie życia ludzkiego.
Uczniowie odwiedzając stoiska otrzymywali świąteczne pieczątki, nagrodą za wytrwałość były przepyszne owocowe koktajle.
Zdobywając nowe doświadczenia i wiedzę wszyscy fantastycznie się bawili, żegnali się mówiąc: „Do zobaczenia za rok”.
Za wsparcie w przygotowaniu festynu, dziękujemy:
– panu Arturowi Jędruchowi lekarzowi rehabilitacji medycznej,
– pani Małgorzacie Bogackiej fizjoterapeuta z firmy LuxMedica,