Relaks z książką w świetlicy

Podczas zajęć świetlicowych realizujemy program „Radość czytania”. Uczniowie mają możliwość w ciszy przez piętnaście minut czytać ciekawe książki i czasopisma. Wspólne spędzanie czasu na czytaniu wspaniale motywuje do rozwijania tej umiejętności oraz wypoczynku po zabawach na holu.

Wygodna pozycja i miękkie poduszki też mają duże znaczenie dla zrelaksowania się dzieci. Kontakt z interesującą książką poszerza wiedzę i motywuje do kontynuacji lektury. Ćwiczy też skupienie uwagi, które jest niezbędne do efektywnej nauki. Niektórzy uczniowie brali udział w spotkaniach wielokrotnie. Do rekordzistów należą : Paweł Leśkiewicz (7), Dagmara Rafalska (6), Szymon Płaza (6) i Ignacy Przygoda (6). Na liście uczniów czytających łącznie powyżej godziny są : Oliwia Szafran, Tymoteusz Sosin, Adam Olejniczak, Nikola Kanasiuk i Agata Czerniak. Uczniowie, którzy w ciągu roku będą czytali przez 3 godziny otrzymają oryginalne, imienne zakładki. Zapraszamy na kolejne spotkania z książkami.