„Sposób na uatrakcyjnienie lektury szkolnej w 3i ”

Paczka zgranych przyjaciół bawi się na podwórku, gdy wtem pojawia się obok nich NOWA. Może by od razu ją zaakceptowali, ale ona nie dość, że jest nowa, to jeszcze jest INNA. A teraz najgorsze – nie dość, że jest nowa, że jest inna, to jeszcze jest KRÓLEWNĄ. Czyli pewnie zadziera nosa. No i przede wszystkim, nie powinno jej tam być, przecież królewny nie chodzą po zwykłych podwórkach. Dzieci postanawiają nie zwracać uwagi na nowo przybyłą i bawić się dalej. Królewna wyglądała jednak nie najlepiej, blado i nieśmiało, więc dzieci w końcu postanowiły się do niej odezwać.

Tak zaczyna się ta nietypowa znajomość bardzo bogatej dziewczynki, która ma wszystkie zabawki świata i grupy zwyczajnych dzieci. Czy jednak królewna Amelka zabrał dzieciaki do siebie i swoich zabawek? Czy chwaliła się jaka jest bogata i szczęśliwa? Czy ktoś jej zazdrościł? I czy chciała bawić się w zwyczajne, proste zabawy podwórkowe?

Klasa 3i pokazała treść książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. „Królewna”

w formie przedstawienia, na które zaprosiła klasę 3g.

Za inscenizację, która skłania do refleksji- dziękuje 3g.