Dzienne archiwum: 08/04/2018

Finał Wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego.

7 kwietnia 2018 roku w Zamku Książąt Pomorskich odbył się Finał Wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego. Przedstawicielem naszej szkoły był uczestnik zajęć Szkolnego Koła Recytatorskiego, uczeń klasy IIIB FRANCISZEK GRZYB. Konkurs rozpoczął się intensywną rozgrzewką przeprowadzoną przez panią Karinę Krzywicką – jurorkę. W dalszej części nastąpiło wielogodzinne przesłuchanie uczestników. Zmęczenie oczekiwania na swój występ, rekompensował dowcipny prowadzący Romcio Tomcio. Po południu szanowne jury -Paweł Adamski, Piotr Figas , ogłosiło iż Laureatem w Finale Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego został Franciszek Grzyb. Gratulacje.

Klasy V, VI w Operze.

W piątek 6 kwietnia uczniowie klas V i VI wybrali się do Opery na Zamku na spektakl „Historia najmniej prawdopodobna”. Przedstawienie było niesamowite ! Wkraczając do opery, uczniowie przenieśli się w krainę Magicznego Zegara. Widzowie, podzieleni na 10 grup otrzymali swojego Przewodnika, który oprowadzał ich po Krainie Czasu. Każda godzina kryła w sobie „coś nieprawdopodobnego”. Przedstawienie było wędrówką po korytarzach i komnatach opery, co wprawiło naszych uczniów w zachwyt. Spektakl nie pozwolił naszym uczniom usiedzieć w miejscu…i to najbardziej się wszystkim podobało !