Gryfikowe Dzieciaki w Archiwum Państwowym

Nagroda Specjalna GRYFIKA 2018
12 kwietnia 2018 roku laureaci Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Policach GRYFIK 2018 dla Niepodległej, pojechali na wycieczkę do Archiwum Państwowego w Szczecinie. Była to Nagroda Specjalna przygotowana przez panie: Wiktorię Knap, Beatę Sadownik i Anetę Bandrowską. Przejazd autokarem zasponsorował prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Polickiej pan Marek Bandrowski.

Podczas zajęć przygotowanych przez pracowników Archiwum Państwowego dzieci zobaczyły stare dokumenty, książki oprawiane w drewniane okładki oraz pisane ręcznie. Miały możliwość zobaczenia sal konserwacji starych dokumentów i uczestniczenia w odnawianiu dokumentów sposobem mokrym i suchym. Z pomocą pani konserwator robiły pieczęć lakową. Widziały też duży skaner do digitalizacji dokumentów, które później zapisuje się w komputerze.

Na pożegnanie Oliwia Gać i Franciszek Grzyb wręczyli pracownikom PODZIĘKOWANIE za wspaniałe zajęcia.

Laureaci otrzymali wiele ciekawych pamiątek. Wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni. Niektórym tak się spodobały zajęcia w Archiwum Państwowym, że postanowili pracować tam w przyszłości. Zadatki na historyków już mają, bo przecież wykazali się dużą wiedzą historyczną o regionie w Konkursie GRYFIK 2018.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.