Pierwszaki na spotkaniu z DoNutą

5 kwietnia uczniowie klasy 1d i 1e wzięli udział w warsztatach muzycznych w szczecińskiej filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Bohaterką spotkania była niezwykle kolorowa i wesoła Nuta DoNuta, która krok po kroku wprowadzała dziecięcą publiczność w rozległy świat dźwięków i tworzących ją instrumentów. DoNuta wraz z muzykami Orkiestry Symfonicznej Filharmonii wyjawiała tajemnice brzmienia instrumentów dętych i dzieliła się z małymi melomanami niezwykłymi ciekawostkami muzycznymi. A to wszystko przy dźwiękach niezapomnianych utworów nie tylko klasycznych. Pierwszaki miały szansę nie tylko wykazać się wiedzą z zakresu muzyki, ale również aktywnie i twórczo uczestniczyć w zajęciach. Ta niezwykła muzyczna lekcja sprawiła dzieciom wiele radości i przekonała je, że bycie aktywnym słuchaczem to po prostu super zabawa!

Zapraszamy do galerii.