Dzienne archiwum: 02/05/2018

„Szlakiem Polickiego Bobra”

W ramach zajęć koła turystycznego uczniowie uczestniczyli w rajdzie „Szlakiem Polickiego Bobra”, zorganizowanym przez klub „Sama Rama”.
Trasa marszu prowadziła wałami przeciwpowodziowymi wzdłuż brzegów rzeki Łarpi.
Można było zobaczyć drzewa nadgryzione przez bobry, można było zebrać wióry zestrugane przez te zwierzęta. Były również wielka żeremia i dwa bobry.
Na koniec imprezy było ognisko na terenie przystani OSiR- u.

zapraszamy do galerii

Każdy ptaszek ma swój daszek

Jak co roku odbyła się impreza ekologiczna „Każdy ptaszek ma swój daszek” zorganizowana przez klub „Sama Rama”.

Wzięli w niej udział  uczniowie naszej szkoły, w ramach zajęć koła turystycznego.

Zadaniem uczestników było wykonanie budki lęgowej dla ptaków. Najbardziej przydatne domki wykonali: Adrian Boulange, Ala Gazińska i Piotr Gadomski. Pozostałe prace również były ciekawe i nowatorskie – niektóre miały lusterka.

Na zakończenie imprezy odbyły się zabawy oraz ognisko.

Wszystkie budki zostanę przekazane nadleśnictwu i powieszone na drzewach.

zapraszamy do galerii