Trening wyobraźni przetrzennej

20 kwietnia uczniowie klasy 6b zostali zaproszeni na Wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego na warsztaty „Trening wyobraźni przestrzennej… od sztuki do wiedzy” pod kierownictwem p. prof. Małgorzaty Makiewicz. Na warsztatach dzieci dowiedziały się czym jest fraktal, składały z papieru kostkę oraz wykonały z sześcianów kostkę Mengera. Nie obyło się przy tym bez odpowiednich obliczeń na objętość czy pole powierzchni brył. Innym zadaniem było rysowanie na gładkim papierze rzutów brył platońskich widząc cienie ich szkieletów. I tutaj nie lada zaskoczeniem było badanie Twierdzenia Eulera o wielościanach, opisującego zależność między liczbą wierzchołków, ścian i krawędziami wielościanu i odkrycie, że W + S – K = 2.