Nasz Patron

W maju 2006 roku  Szkoła Podstawowa nr 8 w Policach otrzymała  imię Jana Pawła II.
Od tego czasu mottem szkoły jest zadnie wypowiedziane przez naszego patrona :

Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali.

Papież Jan Paweł II ( właśc. Karol Józef Wojtyła)  ur. 18 maja 1920 w Wadowicach, zm. 2 kwietnia 2005 w Watykanie;polski biskup rzymskokatolicki, biskup pomocniczy krakowski, a następnie arcybiskup metropolita krakowski, kardynał, zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski , papież.
Jan Paweł II został wybrany patronem naszej szkoły, ponieważ w swoim życiu, zachowaniu, otwartości i szacunku dla wszystkich ludzi ukazywał wzór postępowania, który należy przekazywać dzieciom.
Papież był niekwestionowanym autorytetem dla młodych ludzi poszukujących życiowych perspektyw. Ukazał wszystkim, że pokładanie nadziei w Bogu nie jest teorią, ale życiową koniecznością, jeśli nie chce się przegrać własnego życia.
Jego nauczanie i przykład życia stanowią  nieocenioną pomoc dla rodziców i nauczycieli.