GRYFIK z ZIELONEJ GMINY 2020
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Policach
XX lat w SP 8
X lat z Wami

Witamy w X edycji GRYFIKA !

Konkurs odbędzie się w następujących etapach :

• Przygotowanie do konkursu 24 – 28 lutego 2020.
  • I etap –  proponowany termin  2-6 marca 2020r. przeprowadzają wychowawcy  w klasach.
  • II etap – proponowany termin  10-13 marca 2020r. przeprowadzają wybrani nauczyciele na poziomie grup wiekowych w szkołach.
  • III etap – finał międzyszkolny –  21 marca 2020r. (sobota) w godz. 9.00 – 11.00 w SP nr 8 w Policach.

W związku z JUBILEUSZEM  konkursu uprzejmie informujemy, że został zmieniony regulamin  oraz   ORGANIZACJA  FINAŁU:

*Finał konkursu będzie przebiegał  jako  ZESPOŁOWA  ZABAWA

Z  GRYFIKIEM – na terenie szkoły.

*Do pokonania będą  STACJE  Z  GRYFIKOWYMI   ZADANIAMI.

*Każdy finalista otrzymuje dyplom uczestnictwa,  nagrodę

i pamiątkowy “gadżet” Gryfika.

* Podczas finału na każdego uczestnika czeka dobra zabawa i okolicznościowy tort.

Cele i założenia konkursu

1. Dobrowolne uczestnictwo w konkursie uczniów klas I-III z terenu  Polic i Gminy Police.
  2. Poszerzenie wiedzy o regionalnym środowisku

społeczno – przyrodniczym oraz z zakresu

historii i zabytków naszego miasta i gminy.

1. Rozbudzanie poczucia przynależności do “małej ojczyzny”.
  2. Rozwijanie twórczego myślenia i wyobraźni.
  3. Doskonalenie czytania ze zrozumieniem.
  4. Rozwijanie  umiejętności pracy zespołowej.

Czas i miejsce

Konkurs odbędzie się w trzech etapach :

• I etap – proponowany termin  2-6 marca 2020r. przeprowadzają wychowawcy  w klasach
  • II etap – proponowany termin 10 marca 2020r. przeprowadzają wybrani nauczyciele na poziomie grup wiekowych w szkołach
  • III etap – finał międzyszkolny 21 marca 2020r. (sobota) w godz. 9.00 – 11.00 w SP nr 8 w Policach. Nazwiska finalistów podajemy do

16 marca 2020 r. do nauczycieli z SP 8 w Policach.

Organizacja konkursu

Konkurs przebiega w II etapach na terenie własnych szkół :

• I ETAP KLASOWY – wszyscy uczniowie wykonują zadania konkursowe.

• II ETAP SZKOLNY – wykonują zadania konkursowe uczniowie, którzy uzyskali w I etapie najlepsze wyniki w klasie ( 5 osób z klasy).

• III ETAP – FINAŁ MIĘDZYSZKOLNY – do finału przechodzą uczniowie według następujących zasad:

– szkoła, w której jest po jednej lub dwie klasy na poziomie – wystawia  po 3 osoby
z poziomu;

– szkoła, w której są  po trzy klasy lub więcej  na poziomie – wystawia  po 5 osób
z poziomu.

ORGANIZACJA  FINAŁU

*Finał odbędzie się  21 marca 2020r. (sobota) w SP nr 8 w Policach     przy ul. Piaskowej 99, w godz. 9.00 – 11.00.

*Finał konkursu będzie przebiegał  jako  ZESPOŁOWA  ZABAWA

Z  GRYFIKIEM – na terenie szkoły.

*Do pokonania będą  STACJE  Z  GRYFIKOWYMI   ZADANIAMI.

*Każdy finalista otrzymuje dyplom uczestnictwa,  nagrodę  i pamiątkowy “gadżet” Gryfika.

* Podczas finału na każdego uczestnika czeka dobra zabawa  i okolicznościowy tort.

Osoby koordynujące

Beata  Sadownik, Aneta  Bandrowska