ZASADY REKRUTACJI DZIECI DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

rok szkolny 2024/2025

Do świetlicy zostaną przyjęte wszystkie dzieci obojga rodziców pracujących, którzy nie przebywają na urlopach wychowawczych lub zdrowotnych.

Każdego roku należy zapisywać dziecko do świetlicy na nowo.

Zapisów do świetlicy należy dokonywać tylko na przygotowanym szkolnym druku– „Wniosku zapisu dziecka do świetlicy”.

Wniosek w formie papierowej dostępny będzie od 2 września 2024 roku u wychowawców klas oraz w świetlicy. Można go też pobrać na stronie szkoły.

Wypełniony wniosek dostarczyć należy w formie papierowej do wychowawców klas lub za pośrednictwem dziecka bezpośrednio do świetlicy.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania świetlicy przekazane zostaną rodzicom dzieci zapisanych do świetlicy we wrześniu.

Kalendarium…

Kończy się rok szkolny. Życzymy Wam niezapomnianych wakacji – słonecznych, wypełnionych ciekawymi przygodami, nowymi znajomościami. Bawcie się dobrze. Wracajcie wypoczęci i zadowoleni.  Do zobaczenia we wrześniu 🙂

Dnia 17 czerwca odbyło się ogłoszenie wyników Świetlicowych Mistrzostw w skakaniu na skakance.

W kategorii klas I zwyciężyły:

I miejsce –  Oliwia Kostrzębska z kl.Ig

II miejsce – Nadia Darznik z kl.If

III miejsce – Amelka Darznik z kl.If

W kategorii klas II zwyciężyły:

I miejsce – Lena Hajdukiewicz z kl. IIb

II miejsce – Adrianna Orlińska z kl. IIa

III miejsce – Iga Kowalska z kll. IIb

W kategorii klas III zwyciężyły:

I miejsce – Ola Bajer z kl. IIIg

II miejsce – Yeva Losieva z kl. IIIa

III miejsce – Martyna Kołodziejczyk z kl.IIIa.

Zwycięzcom wręczone zostały dyplomy i nagrody. Gratulujemy!!!

Dnia 12 czerwca 2024 roku dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej brały udział w spotkaniu pt. „Bezpieczne wakacje”.  Gościem była pani ze Straży Miejskiej, która rozmawiała z dziećmi na temat różnych zagrożeń, na które one mogą być narażone podczas wakacji i omawiała, jak sobie w  takich sytuacjach poradzić. Dzieci między innymi dowiedziały się i przećwiczyły, jaką należy przyjąć pozycję, gdy zostaną zaatakowane przez psa. Na koniec wizyty przedstawicielka dzieci wręczyła gościowi podziękowanie w formie laurki za miłe i ciekawe spotkanie.

Dnia 24 maja 2024 roku na terenie szkoły odbył się kiermasz charytatywny na Adasia Orlika. Na stoiskach pojawiły się różnorodne słodkości, fanty w postaci zabawek, gier, puzzli, książeczek. Była też loteryjka przygotowana przez Samorząd Szkolny, popcorn serwowany przez uczniów, do którego ustawiała się dłuuuga kolejka. Miło było patrzeć na to charytatywne zamieszanieJ. W sprawnym przeprowadzeniu kiermaszu pomagali mali i duzi wolontariusze. Dzięki zaangażowaniu rodziców naszej szkoły, nauczycieli i dzieci udało się zebrać 6 300zł . Za każdą formę wsparcia kiermaszu, rzeczową czy finansową, serdecznie dziękujemy w imieniu rodziny Adasia.

Dnia 22 marca 2024 roku odbył się świetlicowy kiermasz wielkanocny. Na stoiskach można było kupić ozdoby świąteczne przygotowane przez dzieci i nauczycielki świetlicy oraz słodkości przygotowane przez rodziców dzieci uczęszczających do świetlicy.  Podobnie, jak w ubiegłym roku, w przebiegu kiermaszu pomagali nam wolontariusze z klasy VIII. Wszystkim osobom zaangażowanym w to cieszące się dużym zainteresowaniem przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy.

Nauczycielki świetlicy

Dnia 23 lutego 2024 roku naszą szkołę odwiedziły dzieci z polickich przeszkoli w ramach Dnia Otwartego Szkoły. Oprócz odwiedzania sal lekcyjnych, miały możliwość zwiedzenia świetlicy, gdzie mogły robić bransoletki, malować farbami przygotowane dla nich odlewy gipsowe, które zabierały na pamiątkę do domu. Na świetlicowym holu miały możliwość wykonania zdjęć w fotobudkach. Dzieci uczęszczające do świetlicy zaprezentowały się w przygotowanym układzie tanecznym. To było miłe spotkanie, które uwiecznione zostało na poniższych zdjęciach.