Świetlica szkolna czynna jest od godz. 6.30 do godz. 17.00.

Szanowni Państwo.

     Przedstawiamy Państwu poniżej  zasady funkcjonowania świetlicy szkolnej           w roku szkolnym 2021/2022.

  • Przed lekcjami dzieci będą przebywać w górnej świetlicy.
  • Po lekcjach przypisane są do niżej wymienionych sal lekcyjnych i nauczycieli świetlicy:

klasy 1A, 2A, 3A         – sala nr 86       – p. Małgorzata Pilawska,
klasy 1B, 2B, 3B         – sala nr 20        – p. Iwona Kalka,
klasy 1C, 2C,3C           – sala nr 11        – p. Marzena Więch,
klasy 1D, 2D, 3D         – górna świetlica (II piętro)   – p. Agnieszka Janczar,
klasy 1E, 2E, 3E         – sala nr 18         – p. Monika Kucharska,
klasy 1F, 2F, 3F          – sala nr 19       – p. Alicja Gagatek,
klasy 1G, 2G, 3G        – sala nr 7           – p. Natalia Kiełczewska.

 

  • By wywołać dziecko do domu z sali nr 7 należy wybrać numer szkoły 91 432 48 80 lub 91 317 79 65 i wewnętrzy 31.
  • By wywołać dziecko z górnej świetlicy (II piętro) należy wybrać numer szkoły 91 432 48 80 lub 91 317 79 65 i wewnętrzy 26.
  • By wywołać dzieci z innych sal należy zgłosić się do pani z obsługi , która będzie przebywała przy wejściu do szkoły. Należy podać wtedy imię i nazwisko dziecka, do której uczęszcza klasy, do  której sali zostało przypisane.

Zwracamy się do Państwa z prośbą, by mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci       i nauczycieli ograniczyć pobyt dziecka w świetlicy do niezbędnego minimum. 

Pozdrawiamy Państwa serdecznie i prosimy o wyrozumiałość w tym nietypowym funkcjonowaniu szkoły.

                                                                                                                                                                                                                              Nauczyciele świetlicy

 

  Głównym celem działalności świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom klas I-III opieki   w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Jest miejscem odpoczynku, jak i rozwijania zainteresowań. Podczas pobytu w świetlicy uczniowie biorą udział w zabawach swobodnych oraz w działaniach zaproponowanych przez opiekunów. Korzystają ze zgromadzonych tu zabawek, gier, materiałów plastycznych, sprzętu sportowego. Oglądają bajki i materiały edukacyjne dedykowane dla uczniów. Jeśli tylko pogoda na to pozwala spędzają czas na świeżym powietrzu na placu zabaw i na szkolnym boisku

NASZE  KALENDARIUM 

Czy wiesz, czy pamiętasz, że …

                                                                       

24 grudnia wigilijną kolacją rozpoczynają się obchody świąt Bożego Narodzenia.  Z tej okazji pragniemy życzyć wszystkim  zdrowych i wesołych  Świąt , a także  życzyć wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2022 Roku.                                                                                                                                                               Nauczycielki świetlicy

                                                                                     

6 grudnia przypadają mikołajki. Tego dnia warto po przebudzeniu zajrzeć pod poduszkę, rozejrzeć się uważnie po swoim po pokoju. Jeśli byliście grzeczni to może znajdzie tam coś od Mikołaja. To też ostatni moment by napisać list do Świętego Mikołaja, bo nim się obejrzycie nadejdą Święta Bożego Narodzenia, a wtedy miło byłoby znaleźć pod choinką wymarzony prezent.  

                                                                                                               

4 grudnia obchodzony jest Dzień Górnika.  Zachęcamy Was do wyszukania na Internecie i obejrzenia filmu edukacyjnego dla dzieci  – EduKredka – Dzień Górnika 4 grudnia. Z niego dowiecie się ciekawych informacji związanych z górnikami i ich świętem. Na Internecie możecie też naleźć legendę „Skarbnik-Duch Gór”, obejrzeć serię bajek z cyklu „Bolek i Lolek wśród górników”.

                                                                                       

25 listopada jest Światowym Dniem Pluszowego Misia. Tego właśnie dnia przypada rocznica powstania tej sympatycznej maskotki. Jeśli chcecie dowiedzieć się, dlaczego jest on obchodzony, to wyszukajcie w Internecie historię powstania Pluszowego Misia. W tym dniu w naszej świetlicy Miś jest głównym bohaterem prac plastycznych, oglądanych bajek, słuchanych piosenek. Przytulmy w tym dniu nasze ukochane Misie J

                                                                                         

14 października przypada Dzień Edukacji  Narodowej. Potocznie dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.  Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej, czyli pierwszego w Europie ministerstwa oświaty. Komisja postała z inicjatywy  króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.  Święto to dotyczy wszystkich osób związanych z oświatą i im właśnie uczniowie składają w tym dniu serdeczne życzenia.

                                                                                     

Dnia 10 września 2021 r. obchodzone było w świetlicy Narodowe Święto Sportu. Z tej okazji dzieci wykonywały różne zadania  sportowe. Za ich wykonanie otrzymywały specjalne medale. Trwającą zabawę umilała muzyka, a chętne dzieci śpiewały usłyszane piosenki. Dzieci wykonały też wspólnie taniec Jerusalema. Ponieważ zabawa spodobała się naszym podopiecznym, obiecujemy, że nie był to ostatni taki dzień w świetlicy.

                                                                                         

                                                               Skończyły się wakacje. Mamy nadzieję, że były dla wszystkich  udane.

                                                              Życzymy wszystkim dzieciom  samych sukcesów w nowym roku szkolnym.